Doi luptători de stil liber, originari din Republica Moldova au revenit acasă cu câte o medalie de la un turneu internațional care s-a desfășurat în Antalya. Este vorba despre Adrian Grosul și Radu Lefter.

Așadar, Adrian Grosul a obținut argintul, iar Radu Lefter și-a adjudecat bronzul, transmite tvrmoldova.md.

În finala categoriei de până la 92 de kilograme, Adrian Grosul a cedat, fără drept de apel, în fața unui sportiv din Iran și a primit titlul de vicecampion.

În paralel, Radu Lefter a ocupat a treia treaptă de pe podium, în limitele categoriei de 97 de kilograme.

Republica Moldova a fost reprezentată de opt luptători la competiția din Turcia, unde s-au reunit, în total, circa 650 de sportivi din 25 de țări.